Enter Air: Straty odrobione, teraz rozwój Nie będzie bazy w Radomiu

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 16 na 17 maja kilkadziesiąt ukraińskich dronów miało atakować okupowanych przez Rosjan Sewastopol. W 2023 roku ślad węglowy wytworzony przez samoloty w Europie zwiększył się o 16 procent względem roku poprzedniego. Liderem rankingu krajów z największą emisją jest Wielka Brytania, która wypuściła do atmosfery 31,4 miliona ton dwutlenku węgla. Jak podaje DW, pojawił się zainteresowany inwestor, który chce nabyć prawa do marki Espirit w Europie, by klienci mogli wciąż cieszyć się dostępnością produktów znanych pod tym brandem.

Zielona firma

Działalność Grupy i funkcjonowanie całego rynku lotniczego utrudnione było przez pandemię Covid-19 i liczne ograniczenia w turystycznych destynacjach. 98,7 mln zł straty netto oraz 76,6 mln zł straty operacyjnej. W drugim kwartale tego roku finansowego na wakacje z TUI wybrało się 2,8 miliona gości, czyli o 14 procent więcej niż w roku poprzednim.

Przynależność do indeksów

Grupa wykupiła dwa samoloty B737 MAX 8 od leasingodawcy i jednocześnie zrealizowała transakcje leasingu zwrotnego. Transakcje te pozwoliły Nowoczesny handel: jak nauczyć się zarabiać pieniądze wygenerować dodatkową gotówkę. Teraz Grupa 190 mln złotych w gotówce, ma też 41 mln złotych w niewykorzystanych liniach kredytowych.

Enter Air wypłaci dywidendy. Przeznaczy na to 9,6 mln zł

Masowe odwoływanie lotów będzie problemem na skalę Europy i będzie wymagało dostosowania się do tej sytuacji – mówi money.pl Andrzej Kobielski, członek zarządu Enter Air, największej czarterowej linii lotniczej w Polsce. Jeśli nie uda się wypracować porozumienia z kontrolerami ruchu lotniczego, od 1 maja na Lotnisku Chopina i w Modlinie mają być odwoływane połączenia. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2023 r.

Rekordowa umowa Enter Aira z TUI Poland. „W sezonie loty nawet codziennie”

Przychody Grupy TUI wyniosły w tym czasie 3,6 miliarda euro i było to o 16 procent więcej rok wcześniej, co jest rekordowym wynikiem w historii firmy. “Widać, że Europejczycy chcą sporo latać, nie tylko w sezonie letnim. Jesienią Polacy chętnie latali do Kenii, Egiptu, Dubaju, Omanu i Turcji. Z punktu widzenia operacyjno-technicznego rozpoczęliśmy w tym okresie Jak stać się udanym traderem także przygotowywania do następnego sezonu letniego” – powiedział dyrektor generalny. Zysk EBITDA wyniósł 545,4 mln zł wobec 343 mln zł zysku rok wcześniej. Popyt na nasze usługi jest tak duży, że zwiększymy naszą flotę o pięć samolotów i będziemy w najbliższym sezonie latać 43 maszynami – ogłosił największy w Polsce przewoźnik czarterowy, Enter Air.

  1. Orlen zerwał współpracę z agencją rekrutacyjną Zioom po doniesieniach medialnych dotyczących skandalicznego traktowania pracowników zatrudnionych przy budowie kompleksu Olefiny III pod Płockiem.
  2. Na podium znalazły się także Wielka Brytania i Niemcy.
  3. Enter Air wypracował 166,2 mln zł zysku operacyjnego, o 1,5% mniej od wyniku w 2022 r.
  4. Przychody poza Polską spadły o niemal dwie trzecie.
  5. Co więcej, covid uderzył też w najważniejszą inwestycję kapitałową Enter Air, jaką było przejęcie w 2019 r.
  6. Kobielski zaznaczył, że w ramach odnowienia współpracy ze wszystkimi swoimi największymi partnerami na rynku polskim, Enter Air zawarł w tym roku kontrakty, których wartość przekroczyła 2 mld zł.

Jest notowany na GPW od 2015 r.; wchodzi w skład indeksu sWIG80. Nieproporcjonalny wzrost wartości przychodów do wolumenu operacji wynika z wysokiego Aktualizacja rynku – 16 czerwca – wszystko o bankach kursu dolara w 2022 r., wyjaśniono także w komunikacie. Enter Air wypracował 166,2 mln zł zysku operacyjnego, o 1,5% mniej od wyniku w 2022 r.

W samym IV kwartale 2021 r., który zgodnie ze specyfiką rynku turystycznego charakteryzuje się małym ruchem i który spółka wykorzystuje do zrobienia przeglądów samolotów, przygotowujących flotę do sezonu letniego, przewoźnik miał 275,7 mln złotych przychodów (wzrost o 415 procent, rok do roku) i 96 mln złotych straty netto w porównaniu z 55,4 mln złotych straty w IV kwartale 2020 roku. –TUI Poland to nasz pierwszy klient, z którym rozpoczynaliśmy działalność 14 lat temu – wspomina cytowany w komunikacie członek zarządu i dyrektor handlowy Enter Aira Andrzej Kobielski. – Wtym roku pasażerów tego biura podróży zawieziemy na wakacjez dziewięciu polskich lotnisk do najpopularniejszych wśród polskichturystów kurortów. Co ważne, wiele z kierunków obsługiwanych będziekilka razy w tygodniu, a w szczycie sezonu letniego wybrane trasy nawetcodziennie. Daje to podróżnym możliwość zaplanowania wakacji dowolnej długości, w odróżnieniu od klasycznychwyjazdów na tydzień lub dwa.

Proces ustalania harmonogramu lotów na dany rok trwa przeważnie od marca do października roku poprzedniego. W praktyce oznacza to, że Spółka zdecydowaną większość miejsc w samolotach sprzedaną ma przynajmniej z półrocznym wyprzedzeniem. Model biznesowy Enter Air jest bardzo stabilny, a Spółka nie jest narażona na większość ryzyk rynkowych, z którymi zmagają się inni przewoźnicy. Linia lotnicza Enter Air i biuro podróży TUI Poland podpisały umowę na loty czarterowe na najbliższy sezon letni i zimowy o szacunkowej wartości 227 mln dol. Czyli prawie 900 mln zł – poinformował w piątek Enter Air. Już w środę władze portów lotniczych w Gdańsku, Lublinie i Katowicach zadeklarowały, że są gotowe przejąć część rejsów z Lotniska Chopina i Modlina.

To oni stoją za sukcesem każdego przedsiębiorstwa. Warto dbać o talenty i dobrostan swoich pracowników. Grupa eSky jako pierwsza firma turystyczna zdobyła dostęp do biletów LOT-u z wykorzystaniem najnowszego modelu NDC 21.3 „direct connect”. Polaniecki poinformował, że Enter Air nie planuje obecnie przejęć, prowadzi natomiast negocjacje na temat lokalizacji nowego hangaru. W lutym 2021 roku Enter Air otrzymał wsparcie w ramach rządowego programu Tarcza Finansowa PFR dla Dużych Firm w formie pożyczki płynnościowej w kwocie 287 mln zł. Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska spotkała się w piątek z dyrekcją Tatrzańskiego Parku Narodowego i góralami.

Orlen zerwał współpracę z agencją rekrutacyjną Zioom po doniesieniach medialnych dotyczących skandalicznego traktowania pracowników zatrudnionych przy budowie kompleksu Olefiny III pod Płockiem. Inwestycja w winnice wydaje się bardziej zyskowna niż w film. Przekonał się o tym Francis Ford Coppola, reżyser „Megalopolis”. Unijni negocjatorzy zawarli wstępne porozumienie w sprawie zarządzania przestrzenią powietrzną w Europie.